A mediáció Magyarországon
Bár hazánkban a mediáció újszerű konfliktuskezelési módszernek mondható, valójában már az ókori Kínában is alkalmazták. A XX. század második felében az Egyesült Államok és kontinensünk néhány országa (például Nagy-Britannia és Belgium) pedig több évtizede sikeresen használja az élet legkülönbözőbb területein. A közép-kelet-európai régió számára sem teljesen idegen már – többek között a Partners-szervezeteknek köszönhetően, sőt Magyarországon számos szakterülete létezik. Tehát ha lassan is, de terjed a peren kívüli egyezkedésnek e módja. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a mediáció egyaránt megfelelő a munkaügyi kapcsolatok terén felmerülő problémák, a családi konfliktusok vagy éppen a gazdasági viták rendezésére. Ennek megfelelően beszélhetünk ügyvédi, munkaügyi, családügyi stb. közvetítésekről.
