0 százalékos „bérajánlat” az állami vállalatoknál, küszöbön a figyelmeztető sztrájk
Március 19-én egyeztetettek az állami fenntartású közszolgáltató vállalatok szakszervezetei az elmaradt bérfejlesztések kapcsán. Ennek alapján jövő héten minden tagvállalatnál benyújtásra kerülnek a kollektív munkaügyi viták (ez a sztrájk előszobáját jelenti), mivel a tulajdonos nem adott felhatalmazást érdemi bértárgyalásra, illetve nem tervez központi segítségnyújtást a bérfejlesztéshez - írta közleményében a Postai Munkavállalók Érdekvédelmi Szakszervezete.




