BUX 140006.82 0,27 %
OTP 45940 -0,07 %
header

magyar_posta

06.
30.
14:43

Nagy változás a csomagküldésnél, több száz embert vesz fel a Magyar Posta

2021. július 1-től megszűnik az EU-n kívülről érkező, 22 euró alatti értékű áruk áfamentessége. Az uniós jogszabályi változás értelmében az Európai Unió határain kívülről érkező minden termék után általános forgalmi adót kell fizetni, melyet vám elé állítás előz meg. A Magyar Posta többlépcsős fejlesztéssel mintegy 2,7 milliárd forintot fordít az új folyamatok kialakítására, informatikai fejlesztésre, a kapacitások bővítésére, és 200 fővel bővíti a létszámot a többletfeladatok miatt.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
06.
28.
18:30

Megvan, mennyi béremelést kapnak a postai dolgozók

Három évre szóló, összesen 15 százalékos alapbér-fejlesztésről szóló megállapodást kötött a Magyar Posta a két legnagyobb postás szakszervezettel. A postai dolgozók 2021-ben július elsejétől 4 százalékos alapbér-fejlesztést kapnak. Ezen túlmenően a vállalat megemelte az idei évi, lojalitás elismerésére biztosított béren kívüli juttatás összegét is - írja az Index.

Szerző(k):
Szász Péter
06.
25.
16:51

Állami bérmegállapodások: a postánál két szakszervezet nem írt alá

A kormány elfogadta a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter javaslatát a legnagyobb közszolgáltató állami vállalatok bérfejlesztésére. Eszerint az egyes állami tulajdonú vállalatoknál dolgozók bére 2021. július 1-jétől hároméves bérmegállapodás keretében összesen 15 százalékkal emelkedik. Évi több százezer forintnyi pluszjuttatásokról is megállapodtak a közszolgáltató vállalatoknál, így a teljes keresetemelkedés nagyobb lesz a bérfejlesztés mértékénél.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
06.
25.
13:46

Megszületett a bérmegállapodás az állami vállalatoknál

A kormány elfogadta a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter javaslatát a legnagyobb közszolgáltató állami vállalatok bérfejlesztésére. Eszerint 2021. július 1-től hároméves bérmegállapodás keretében összesen 15 százalékkal emelkedik az egyes állami tulajdonú vállalatoknál dolgozók bére. A bérfejlesztés célja, hogy javítsa az állami tulajdonú társaságok versenyképességét a munkaerőpiacon, ezáltal hozzájárulva a gazdaság újraindításához.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss