BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

magyar_posta

01.
27.
21:13

Patthelyzet: túl szép volt, hogy igaz legyen az állami alkalmazottak 15 százalékos béremelése?

Januárban már aligha lesz megállapodás az állami közszolgáltató cégeknél a fizetések idei rendezéséről, noha a vasútnál, a Volánnál, a postánál, és a közműszektorban is gyors bértárgyalásokra készültek a képviseletek és a munkáltatók. Most úgy tűnik, hogy holtpontra jutottak az egyeztetések, noha az országos érdekegyeztető fórumon elhangzott elvekkel mindenki egyetértett. Lázár János kezében lehet a megoldás?

Szerző(k):
Nagy Kristóf
01.
22.
16:47

Van az a válság, amikor már a magyar munkavállaló is kiáll magáért

A bérharc jegyében zajlott ez a hét is: a jelek szerint az állami vállalatok munkavállalói nem hagyják magukat, és addig küzdenek, tárgyalnak, amíg nem érik el, hogy a béremelésük utolérje a megvadult inflációt. Mindeközben az állami egészségügyben élesedik az új ügyeleti rendszer, ahogy sajnos az a szomorú igazság is kiderült az élelmiszerárakról, amelyet sokan régóta sejtettek. A Napi.hu heti gazdasági összefoglalója.

Szerző(k):
Hercsel Adél
01.
18.
06:03

Napokon belül kiderül, mennyivel nő a postások, a sofőrök vagy a vasutasok bére

Idén várhatóan inflációkövető béremelésben részesül a legtöbb munkavállaló az állami cégeknél. A Napi.hu-nak nyilatkozó szakszervezeti vezetők szerint ha nem kezdődik jelentős bérfelzárkóztatás a következő években, képtelenség lesz fenntartani a szolgáltatások színvonalát, mivel a munkaerő a magasabb kereset miatt a versenyszférában helyezkedik el. Ráadásul a gigaberuházások sem valósulnak meg szakemberek nélkül.

Szerző(k):
Nagy Kristóf