Gigabírságot kaptak az Opus bennfentes kereskedői, Magyar Péter győzelmet hirdetett
Összesen 74,75 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a jegybank négy magánszeméllyel szemben, és feljelentést is tett.
Gigabírságot kaptak az Opus bennfentes kereskedői, Magyar Péter győzelmet hirdetett
Összesen 74,75 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a jegybank négy magánszeméllyel szemben, és feljelentést is tett.
Itt az év legzöldebb bankja
Az Erste nyerte el idén a Zöld Bank Díjat a Magyar Nemzeti Banktól. A jegybank 2019-ben hirdette meg először a Zöld Pénzügyek Díjat, amelyben a legzöldebben működő pénzügyi intézményeket ismeri el.
Belassulhat a drágulás 2026-ban, ez is az erős forintnak köszönhető
Csökkentette a jövő évi inflációs várakozását az OTP Bank, a pénzintézet szakértői átlagosan 3,4 százalék os áremelkedési ütemre számítanak az erősebb forintnak köszönhetően. De szerintük az MNB csak a jövő év második felében kezdhet az alapkamat csökkentésébe, két 25 bázispontos lépésre számítanak jövőre.
Kevesebb lett a magyarok készpénze, de zsebből kifizethetnék Orbán Viktor legnagyobb baját
Hosszú évek után először csökkent a magyar háztartások készpénzállománya, azonban a teljes vagyonunk növekedett. Az elmúlt napok kormányzati nyilatkozataiból kiderül, ezt a pénzt a nemzetgazdaság vezetői is fel tudnák használni.
Egy ellenzéki párt másfélszeresére emelné a nyugdíjakat; pánik az interneten
Cikkünkben összeszedjük a nap legfontosabb híreit, így egy helyen mindent megtalál, ami kedden történt a nagyvilágban és hazánkban.