BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
header

magyar_nemzeti_bank

07.
17.
15:36

Visszalépés a digitalizációban? Újra menő a borítékos fizetés

Miközben csökken a készpénzhasználat, látványosan nő az elektronikus tranzakciók száma – 2016 óta megnégyszereződött. A jegybank digitális céljai között szerepel, hogy 2030-ra a pénzforgalom kétharmada elektronikusan történjen. Negatív tendencia, hogy a lakosság 32 százaléka készpénzben (is) kapott fizetést a tavalyi évben. Az Economx kérdésére Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank pénzügyi infrastruktúráért felelős ügyvezető igazgatója elmondta: a kárfelelősség kiterjesztéséről szóló jogszabálymódosításról már tárgyalnak a Nemzetgazdasági Minisztériummal, az új szabály januártól léphet hatályba.

Szerző(k):
Horváth Balázs
07.
15.
11:05

Kiemelt kockázat a kriptoeszközök terén

Tavaly december végétől szabályozza a kriptoeszközökről szóló rendelet (MiCA) az eszközalapú vagy elektronikuspénz-tokenektől eltérő egyéb kriptos tokeneket is. A rendelet alapelveiből leszűrhető – és e kriptoeszközök jellegéből is következik –, hogy ezek az eszközök kiemelten kockázatosak. Emiatt elengedhetetlen, hogy a befektetők körültekintően, alaposan tájékozódjanak, és megfontolt döntést hozzanak befektetéseik előtt.

Szerző(k):
Economx