Új magyar magazin az Apple-nél
E-sajtótörténelmet ír egy magyar alkalmazás, amely az App Store-ból tölthető le, iPhone és iPad készülékekre.
Új magyar magazin az Apple-nél
E-sajtótörténelmet ír egy magyar alkalmazás, amely az App Store-ból tölthető le, iPhone és iPad készülékekre.
Az új boxlap fő témája a ringen kívüli élet
Legkevésbé az ütésváltás technikájáról szól majd a júniustól megjelenő Super Box Magazin, amely főleg e küzdősport résztvevőinek bemutatásával igyekszik lágyabbá tenni a sportágat. Ezzel a szándékkal indítja útjára a havonta megjelenő boxmagazint a négy tulajdonos által – egyenlő arányban – a múlt hónap elején alapított Magazin Marketing Amerikai-magyar Lapkiadó Kft., mondta a NAPI gazdaságnak Valencsik Ferenc, az egyik társtulajdonos, aki egyúttal az új lap főszerkesztője. (A társaság egyesült államokbeli tulajdonosa a Vermont-Monpelier LLC, amelyet a budapesti 1. számú jogtanácsosi iroda képvisel, a többi üzlettárs két magánszemély és a Gordon Média Kft.) Az eleinte 84 oldalas, 30 ezer példányban megjelenő Super Box Magazinban a női és a férfi boxolókon kívül szerepelnek majd az edzők, a producerek, akik magánéletével is megismerkedhetnek az olvasók. Főleg a magyarországi sztárboxolókat és az e minősítés elérésére készülő sportolókat, segítőiket és irányítóikat mutatják majd be, s 35-40 százalékban a sportágban tevékenykedő külföldiek is helyet kapnak a lapban. A főszerkesztő tájékoztatása szerint a kiadó tulajdonosai egyelőre 70 millió forintot szánnak a boxmagazin piaci bevezetésére, illetve térnyerésére. Ezenkívül további kiadványok előkészülete is folyik, erről azonban Valencsik egyelőre csak annyit árult el, hogy az egyik egy nőknek és férfiaknak szóló életmódmagazin lesz, amelynek első lapszáma várhatóan ősszel jelenik meg.
Új ügyvezető a Manager Magazinnál
Pető Endre személyében új ügyvezető igazgatója és társtulajdonosa van a Spiegel-érdekeltségű Manager Magazin és a Harvard Businessmanager című magazinokat megjelentető kiadónak. A 38 éves szakember 1991-től kezdett dolgozni a lapkiadásban, 1997-ig a Reader's Digest magyarországi és kelet-közép-európai hirdetési igazgatójaként látta el feladatát, majd a TV3-nál, később a Kisalföld-lapcsoportnál töltött be kereskedelmi igazgatói pozíciót. 1999-2001 között a Ringier Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója volt, emellett a Magyar Lapkiadók Egyesületének elnöke. Ezt követően - lapigazgatóként - az Elle Magazin magyarországi bevezetését irányította. Az utóbbi másfél évben pedig Pető Endre saját tulajdonú könyvkiadóját és egy „a kiadói tevékenységtől távol álló, de számára nagyon kedves, egyik hobbijához köthető” vállalkozását irányította. A Manager magazinhoz kerülését azzal magyarázta, hogy a tulajdonosi háttér és a cégcsoporthoz tartozó és évek óta sikeresen működő nyomda egyaránt kitűnő lehetőséget biztosít ahhoz, hogy a lap rövid időn belül Magyarországon is vezető pozíciót töltsön be az üzleti-gazdasági magazinok között.
Újra utcára kerül az Esti Hírlap
A tervek szerint márciusban indítják újra az utóbbi években szüneteltetett Esti Hírlapot. A több évtizedes múltra visszatekintő bulvárnapilap kiadója az év végéig a napi 50 ezres utcai eladást szeretné elérni.
Újraindítják az Esti Hírlapot?
A NAPI Gazdaság értesülése szerint a közeljövőben újra megjelenhet az Esti Hírlap című bulvár napilap, amelynek eladásáról előrehaladott tárgyalások folynak. Információnkkal mind az eladó, mind a vevő képviselőit megkerestük, akik a tárgyalások tényét megerősítették, ám részletekről egyelőre nem kívántak nyilatkozni. Egymástól függetlenül mindkét fél azt valószínűsítette, hogy várhatóan e hét végére megállapodnak az adásvétel ma még nyitott kérdéseiben. Ha az ügylet létrejön, akkor a volt Kurír főszerkesztője, Szűcs Gábor által irányított, jelenleg a magyar nyelvű Penthouse magazin nyár végi megjelentetését előkészítő Media Network Kft. lehelhet új életet a lapba.