Nyugdíjváltozások: törvényt nyújtottak be az adómentességről
A nyugdíjak adómentességének megőrzéséről nyújtott be törvényjavaslatot a kormány.
Nyugdíjváltozások: törvényt nyújtottak be az adómentességről
A nyugdíjak adómentességének megőrzéséről nyújtott be törvényjavaslatot a kormány.
Nyugdíjpénzek: közel húsz milliárdot bukott az állam a kezelésen
Mintegy 18 milliárd forintot bukott az állam és az adófizetők a magánpénztáraktól átvett vagyon kezelésén – ez derült ki a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap beszámolójából.
Rejtélyes nyugdíjügyek: mi lehet a pénztárak bűne?
A magánnyugdíjpénztárak vizsgálata egyelőre nem zárult le, azaz a kasszák befektetési tevékenységét továbbra is ellenőrzi a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal. Az azonban máig sem ismert, hogy milyen szempontok alapján ítélték kockázatosnak az adott kasszákat, hiszen például kimaradt a vizsgálatból egy olyan pénztár, amellyel szemben milliárdos per van folyamatban.
Magánnyugdíjpénztárak: újabb gyanús ügyben indult nyomozás
Hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást a rendőrség az Erste Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár gazdálkodásával összefüggésben – értesült a Magyar Nemzet. A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal elnöke által tett feljelentések közül az Aegon ügyében már vizsgálatot rendeltek el, az AXA pénztárával kapcsolatban pedig feljelentéskiegészítésről döntött az ügyészség.
Megvan a döntés - átment Selmeczi nyugdíjötlete
A parlament csütörtökön úgy döntött, hogy a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe idén visszalépők követeléseit a magánnyugdíjpénztárak állampapírban és készpénzben utalják át a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapba. Selmeczi Gabriella, nyugdíjvédelmi megbízott emlékeztetett arra, hogy a most elfogadott megoldást alkalmazta 2009-ben a szocialista kormány is, amikor lehetővé tette, hogy az 52 éven felüliek visszalépjenek az állami nyugdíjrendszerbe.