Mindent letarol a kínai dömping
A világgazdaság egészét veszélyezető olcsó kínai export káros hatására hívta fel a figyelmet Bruno Le Maire francia pénzügyminiszter a G7-ek legújabb találkozóján.
Mindent letarol a kínai dömping
A világgazdaság egészét veszélyezető olcsó kínai export káros hatására hívta fel a figyelmet Bruno Le Maire francia pénzügyminiszter a G7-ek legújabb találkozóján.
A Telekom a hét nyertese, bekavart az osztalékfizetés
Rövidített hét volt pünkösd miatt, de a részvénypiac összforgalma 49,841 milliárd forintról 59,450 milliárd forintra nőtt heti összevetésben. Bezuhant a Mol, de még az OTP-nél is csökkenés látszott, az ok technikai.
Egy sötét kút mélyéről vágyakozunk kifelé: nagy baj van a magyarok bérezésével
Végre beindult a reálbérnövekedés, ám rendkívül mély szakadékból kell kirángatni a magyarokat. Megnéztük, hogyan alakult az elmúlt időszakban a reálbér-növekedés.
Felpörgetjük a termelést, közben hiányzik a friss hazai munkaerő
Három-öt éven belül a foglalkoztatottak száma túlszárnyalhatja az ötmilliót Magyarországon, de csak a vendégmunkásokkal együtt. Egyelőre többen mennek nyugdíjba, mint ahányan belépnek a munkaerőpiacra – hangsúlyozta az Economxnak Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke.
Bezuhant a Mol, de még az OTP-nél is csökkenés látszik
A két blue chip árfolyama csökkent a péntek délelőtt, nincs azonban ok az aggodalomra, osztalékfizetés miatt zuhant az árfolyam. Cikkünkben áttekintjük a tőzsdei ralik aktuális helyzetét, megnéztük, mi várható a következő két évben. A május 30-i Macronomx Meetup – Növekedés és Egyensúly című szakmai konferenciánkon előadásokon és panelbeszélgetéseken keresztül mutatjuk be többek között a vállalatok tőzsdei belépésének lehetőségét és az azt befolyásoló makrogazdasági folyamatokat.