BUX 138792.55 0,85 %
OTP 44570 1,34 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befejezték a Kincsem Parkot

2005. június 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan vasárnap lesz az első igazán nagy közönséget vonzó futam – a 83. Magyar Derby – a Nemzeti Lóverseny Kft. (NL) tulajdonában lévő budapesti Kincsem Lovasparkban, amelynek átalakítása – a kisebb csinosítási munkákat leszámítva – lényegében befejeződött. Ennek keretében teljesen új, 3600 néző befogadására alkalmas lelátót építettek, amelyhez mintegy 400 vendég ellátását lehetővé tevő éttermet, valamint VIP-helyiségeket és a televíziós közvetítésekhez szükséges stúdiót és NL-irodákat is kialakítottak. Ugyancsak új a kétféle – galopp és ügető – verseny megrendezésére alkalmas pálya.
Az új lóversenypálya-komplexum beruházási értéke mintegy 2,5 milliárd forint, amelynek forrása az NL tulajdonában lévő Kerepesi úti ügetőpálya eladásából származott. Ezt az ingatlant a privatizációs szervezet 1998-ban – hárommilliárd forintért – a Bouygues Hungária Kft.-nek értékesítette, amely cserébe vállalta a Kincsem Park beruházását. (Az ügylet keretében 500 milliót az NL veszteségeinek rendezésére fordítottak.)
Az új létesítményen kívül 340 új galoppistállót is építettek, ezek számát az további igények szerint növelik – mondta a NAPI Gazdaság kérdésére Galambos Iván, az NL ügyvezető igazgatója. Hozzátette, hogy a műemléki védettség alatt álló régi tribünt és épületegyüttest a későbbiekben úgy újítják fel, hogy alkalmas legyen kulturális rendezvények szervezésére. Előzetes becslés szerint a még hátralévő korszerűsítések, felújítások költsége 1-1,5 milliárd forint körüli összeg. Az új lelátókomplexum immár alkalmas nagy társasági, illetve céges rendezvények megtartására is, s ezek szervezését megkezdték.
A tavaly lóversenyfogadásból összesen mintegy 1,6 milliárd forint bevétel folyt be, ám ezzel együtt is még mindig veszteséges az NL, s emiatt csaknem 500 milliós állami támogatásra szorult. A jövő évtől legalább nullszaldós forgalmat, illetve mérsékelt nyereséget terveznek.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet