Putyin szerint az USA miatt drágul az olaj
Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint Donald Trump amerikai elnök részben magát okolhatja az emelkedő olajárért - írja az MTI.
Putyin szerint az USA miatt drágul az olaj
Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint Donald Trump amerikai elnök részben magát okolhatja az emelkedő olajárért - írja az MTI.
Orosz partnert talált a Siemens
Földgázipari együttműködésre lépett a Siemens és a földgázkitermeléssel és cseppfolyósítással foglalkozó orosz Novatek vállalat - jelentette be szerdán Moszkvában a Novatek.
Újabb akadály a horvát-magyar gázszállítás előtt
A jövő év végére adottak lesznek a fizikai feltételei annak, hogy Horvátországból Magyarországra gázt lehessen szállítani, ezért annak érdekében, hogy egy megkötendő gázvásárlási megállapodás esetén a szállítási tarifákat fixálni lehessen, a két ország az Európai Bizottsághoz fordul - mondta Szijjártó Péter, miután egyeztetett Tomislav Coric horvát környezetvédelmi és energetikai miniszterrel az MTI híre szerint.
Gázzal fűt? Ennek a hírnek nem fog örülni
A kínai főváros lakói egy évtizede nem láttak maguk fölött olyan kék eget, mint az elmúlt napokban, mert sikerült mérsékelni a szmogot. Kevésbé jó hír, hogy emiatt nő a gigantikus ország gázfogyasztása, ami közvetve hatással van a gázárakra az egész világon.
Újabb front nyílhat az orosz-amerikai csatában
Gazdasági háború meghirdetéséhez hasonlította az orosz miniszterelnök az Oroszország elleni amerikai szankciók lehetséges továbberősítését, amire Dmitrij Medvegyev szerint gazdasági, politikai és egyéb eszközökkel kellene reagálni, írja az MTI.