BUX 139038.67 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
header

lng

07.
19.
07:09

Szankciók nélkül is elzárják az oroszok a gázt, és kár a békében bízni

Az Európai Unió szankcióit egyre többen kritizálják, de valójában még sem az olaj-, sem a szénembargó nem lépett még hatályba. Az energiaválság ráadásul nem is most kezdődött, és az Európai Bizottság tanácsadói már régen azon az állásponton vannak, hogy vagy az EU vezet be büntetőintézkedéseket, vagy Oroszország öli meg Európa energiaimportját. Mindeközben hiába kötnének békét a felek, a szankciók évekre velünk maradnak, tehát kár lenne ettől várni a világgazdaság talpra állását, mint azt az Orbán-kormány hangoztatja.

Szerző(k):
Szabó Dániel
07.
18.
10:55

Rafinált trükköt rejthet Putyin európai energiazsarolása

Vlagyimir Putyin európai energiapolitikájának alakításakor minden bizonnyal számolt azzal, hogy az Európai Unió tagországai nem fognak kialakítani valamilyen közös energiapolitikát, ami láthatóan be is jön. Végül is több évtizede képtelenek erre, így Oroszország államfője megkereshette azt a gyenge láncszemet, amelyet csípőfogóba fogva az egész láncot csikorgathatja. És ez a láncszem nem egy gyenge uniós tagállam, sőt...

Szerző(k):
Komócsin Sándor