BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

lng

10.
17.
18:13

Az energiaválságnak már biztosan lesz egy nagy, regionális nyertese

A kelet-közép-európai régió energetikai központja lesz Horvátország annak köszönhetően, hogy már a jugoszláv időkben elkezdték kiépíteni az orosz energiaimportot nem igénylő, tenger felőli behozatalt. Nem egyszerűen a kőolaj és a földgáz importjának vannak meg a bővíthető feltételei, hanem erőteljes zöldenergia-fejlesztésenek is - utóbbiak el is indulnak.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
10.
11.
16:42

Az EU hadüzenetként értékelhet minden energiaellátás elleni szabotázsakciót

Az Európai Unió energiainfrastruktúrája elleni támadásokat egyre valószínűbbnek tartják a szakértők, miután az Északi Áramlat gázvezetéken történt robbanások vizsgálata egyre inkább abba az irányba mutat, hogy szabotázsakció történt. Kiterjedtsége miatt viszont szinte védhetetlen az európai áram- és gázhálózat. Brüsszel dilemmája, hogy az orosz-ukrán háborúban Oroszország hibrid hadviselést folytat.

Szerző(k):
Szabó Dániel