Alkotmányellenesnek tartja a közszféra nyugdíjszabályát a Liga
Veszélyesnek és az alaptörvényt sértőnek találja a Liga Szakszervezetek, hogy a kormány választásra kényszeríti a közszférában dolgozó nyugdíjban vagy nyugdíjszerű ellátásban részesülőket azzal kapcsolatban, hogy a járandóságukat, vagy a munkájukat kívánják-e megtartani. A konföderáció felhívja a kormányt, gondolja át a jogszabályt, és a szakszervezeteket bevonva alkosson új, diszkrimináció mentes szabályozást. Végső esetben akár alkotmánybírósághoz is fordulna a szakszervezet.




