BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

lélegeztetőgép

11.
30.
18:25

Koronavírus: Erre kell készülni az orvoskamara egyik vezetője szerint

Ami tavasszal még csak félelem volt, az mára sok helyen valósággá vált. Karnyújtásnyira vagyunk attól, hogy az ellátórendszert elözönlő betegek miatt először kompromisszumossá váljon az ellátás, majd lehetetlen helyzet álljon elő, a gyógyítás romló minősége pedig a betegek életébe kerüljön - mondta többek között Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára a Magyar Narancsnak adott interjúban.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
29.
09:34

Koronavírus: ismét csúcsot döntött a napi halálozási szám (frissített)

Vasárnap reggelre 24 óra alatt 6819 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 156 beteg - olvasható a friss adat koronavírus.gov.hu-n. Az egy nap alatt elhunytak száma ezzel ismét rekordot döntött a szombati 152 halálos áldozat után. Az elvégzett 16 311 tesztből 41,8 százalék lett pozitív, ami riasztóan magas szám és az elvégzett tesztek elégtelenségét jelzi. A lélegeztető gépen lévő betegek száma is csúcsot döntött.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
11.
19.
17:57

Kiállt Orbán Viktor mellett a szlovén kormányfő, nagy patália keveredett belőle

Újra feszültség támadt abból, hogy Janez Jansa szlovén miniszterelnök Orbán Viktor magyar kormányfő mellé állt. Bár Ljubljana megszavazza a helyreállítási alapot és a következő hétéves büdzsét, már Jansa koalíciós partnerei is felhördültek a kijelentései miatt, elítélve azokat. A Jansa-kormányt rendszeresen támadta eddig is a helyi ellenzék azzal, hogy Magyarországról finanszírozták a pártját gyanús cégeken keresztül, helyben magyar üzleti körök bevásároltak a médiában, valamint azért, hogy a szlovén lélegeztetőgépes korrupciógyanús üzletet végül Budapest vállalta magára.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
17.
12:20

Még több lélegeztetőt vett volna feleslegesen a külügy, most eladják a gépeket

Menczer Tamás tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkár egy nyár eleji elszólásából derült ki, hogy 300 milliárd forintért 16 ezer lélegeztetőgépet vásárolt a Külgazdasági és Külügyminisztérium a koronavírus-járvány miatt. A hvg.hu közérdekű adatigénylésére megkapott adatokból viszont az látszik, hogy ennél is több berendezést vásároltak volna: összesen 17 402 eszközt rendeltek meg. Eladónként eltért az azonos típusú lélegeztetők ára, sok furcsa cégtől, köztük más országban korrupciós botrány és kormányválságot kirobbantó társaságtól is rendeltek.

Szerző(k):
Szabó Dániel