A Ford 12 ezer embert küld el Európában
Az amerikai Ford csütörtökön bejelentette, hogy 12 ezer európai munkavállalójától válik meg a jövő év végéig.
A Ford 12 ezer embert küld el Európában
Az amerikai Ford csütörtökön bejelentette, hogy 12 ezer európai munkavállalójától válik meg a jövő év végéig.
Tömeges elbocsátásról és fiókbezárásról döntött a spanyol Santander
Munkavállalóinak tíz százalékát építi le Spanyolországban a Santander bank a szakszervezetekkel hétfőn aláírt megállapodás alapján - írja az MTI.
Komoly leépítés miatt tiltakoztak egy német autóipari multinál
A Schaeffler-csoport huszonhat németországi telephelyén szervezett tüntetést a legerősebb német autóipari szakszervezet, az IG Metall az ellen tiltakozva, hogy a beszállító vállalat átszervezéseket és leépítést harangozott be - írja az autopro.hu.
Sokan önként elhagyják az Opelt
Átalakítják az Opel rüsselsheimi központját, 2000 alkalmazottat egy külső szolgáltatóhoz, a francia Segulához helyeznének ki, közülük 1340-en úgy döntöttek, inkább elhagyják az autógyártót - írta a Handelsblatt híre alapján a Portfolio.hu.
Hoppon maradtak a bezárt magyar gyár dolgozói - egyre nő a feszültség
Az utolsó havi fizetéssel, végkielégítéssel is adós a januárban bezárt szarvasi üzem tulajdonosa, csaknem kétszázan várják a járandóságukat, csoportosan tervezik a jogorvoslati eljárást elindítani - írja a hvg.hu.