BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

leépítés

08.
20.
23:59

Az előirányzottnál kisebb nyereségre számít a Ford

A Ford Motor Co. bejelentette, hogy idei eredménye várhatóan elmarad az előirányzottól, s hogy az észak-amerikai kereslet csökkenése miatt az év végéig 4-5 ezer, nem fizikai állományban lévő alkalmazottját kényszerül elbocsátani. A létszámleépítést a tervek szerint főként idő előtti nyugdíjazással és végkielégítések fizetésével kívánják megvalósítani - írta a Dow Jones. A világ második legnagyobb gépjárműipari cégének az Egyesült Államokban az év első hét hónapjában értékesítési darabszáma 12 százalékkal, 2,522 millióra, július havi piaci részesedése pedig az egy évvel korábbi szinthez képest 1,9 százalékponttal, 21,2 százalékra csökkent a Bloomberg jelentése szerint. A második negyedévet a cég 551 millió dollár üzemi veszteséggel zárta, miután az Explorer modellekre gyárilag szerelt Firestone gumiabroncsok kényszerű cseréje 2,1 milliárd dolláros rendkívüli kiadást okozott. Az adózott eredményt a harmadik negyedévben - főként bizonyos beruházások leírása miatt - mintegy 200 millió dollárnyi, a negyedik negyedévben pedig a létszámleépítésekkel kapcsolatban várhatóan közel 700 millió dollár rendkívüli kiadás terheli majd meg. A Ford vezetése a rendkívüli kiadások nélkül idén részvényenként 70 centes nyereséget vár, azaz jóval kevesebbet, mint az átlagosan 1,2 dollárra számító tőzsdei elemzők. (NAPI)

Szerző(k):
Sebő Gábor
07.
05.
23:59

Elbocsájtási rekord az USA-ban

Az Egyesült Államokban a vállalatok által bejelentett elbocsátások júniusban 124 852 főt érintettek, szemben az előző havi 80 140 fővel - közölte tegnap a Challenger, Gray & Christmas személyzeti szaktanácsadó cég. A legtöbb embertől - a múlt hónapban 27 446, az első félévben összesen 130 442 alkalmazottól - a technológiai szektor cégei váltak meg. Az iparágak júniusi leépítési listájának második helyén 22 698 fővel a gépek és berendezések gyártói állnak, ezeket 11 463 ezer fővel a szolgáltatóipar, 9269 fővel pedig az élelmiszeripar követi. A munkaügyi minisztérium tegnapi jelentése szerint az újonnan munkanélküli segélyért folyamodók száma a június 30-án zárt héten az előző heti 392 ezerről 399 ezerre emelkedett, ezzel nyolc és fél éve először haladta meg az állástalanok száma az Egyesült Államokban a 3 milliót.

Szerző(k):
Sebő Gábor