Lemondott Vitézy Dávid is
Vitézy Dávid közlekedésért felelős államtitkár a mai kormányinfó után hozta meg a döntést. Helyettese, Kállai Éva fogja ideiglenesen irányítani a közlekedést.
Lemondott Vitézy Dávid is
Vitézy Dávid közlekedésért felelős államtitkár a mai kormányinfó után hozta meg a döntést. Helyettese, Kállai Éva fogja ideiglenesen irányítani a közlekedést.
Szivárognak a részletek a Palkovics-botrányról
Palkovics László technológiai és innovációs miniszter lemondásának hátterét csak találgatják a médiamunkások, sőt még a bennfentesek is, ám úgy tűnik, a kormányon belüli hatásköri csetepaték veszteseként száll ki a magyar vezetés felhőrégióiban zajló iszapbirkózásból.
Tündöklő sötétséggé lett a magyar energiapolitika
A napelemes rendszerek hálózatra csatlakozásának megtiltása nem biztos, hogy az utolsó tétel a magyar energiarendszert jellemző kuszaságban, de gyorsan ennek jelképe lett. Az elmúlt hónapokban folytatott szakmai, iparági háttérbeszélgetésekből kiderült, hogy bár a problémás területre elméleti szinten volna megoldás, a helyzet javulásában az átpolitizált rögtönzésekre berendezkedett döntéshozói mechanizmusok miatt nehéz bízni. Tabudöntögető szakpolitikai irányítás híján egyre sötétebb a helyzet.
Felparcellázák a balatoni partszakaszt, átok ül a Club Aligán?
Bár nem épül meg a tervezett gigantikus szálloda a balatonvilágosi Club Aliga területén, a tervek átdolgozását ígérték az új tulajdonosok, az Aliga 2 elnevezésű vízparti részt felparcellázzák és eladják. A helyi civilek régóta tiltakoznak, hogy elzárják előlük a tópartot. Azt szeretnék, ha a kormánytól kérne segítséget az önkormányzat, hogy alakítsanak ki parti sétányt. Ordítozásba fulladt a képviselő-testület hétfői ülése - értesült az rtl.hu.
Szűk esztendők jönnek a magyar építőiparban, és ez ellen az új Lázár-tanács sem tud tenni
Új egyeztető tanácsot hoz létre az építőipar számára Lázár János építési miniszter, és ennek egy éven belül nyilvános listát kell készítenie a 2035-ig esedékes állami beruházásokról. Az állami sztrádaépítések nem állnak le; a pedagógusoknak, orvosoknak lakásprogramot hirdetnének. Hosszútávon ő és Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter is bízik a fellendülésben, de azt mindketten belátják, hogy a következő két év kínlódás lesz az építőiparban.