BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

lázár_jános

12.
30.
15:05

Elvérzett a bérmegállapodás: napirenden a vasutasok és a postások fizetése

Napirendre kerül a jövő év elején az állami közszolgáltató cégeknél a fizetések rendezése, így a munkavállalók nagyobb béremelésre számíthatnak 2023-ban, mint a 2021-ben megkötött bérmegállapodás szerinti 5 százalék – tudta meg a Napi.hu. Az érdekképviseletek szerint az inflációt és a minimálbérek emelkedését figyelembe véve kell rendezni a vasutasok, a buszosok, a postások és a víziközművek dolgozóinak fizetését. Úgy tudjuk, a munkáltatók és a kormány is nyitott a megállapodás felülvizsgálatára.

Szerző(k):
Nagy Kristóf