BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

kvóta

10.
10.
22:00

A kényszer-értékesítés is növeli az állományt

Az idei harmadik negyedévben a pénzintézetek 74 százalékban használták ki kényszer-értékesítési kvótájukat, azaz a kijelölhető 5290 ingatlan közül 3898-at jelöltek ki ilyen céllal − derül ki a PSZÁF adataiból. A statisztika szerint a legmagasabb arányban (81 százalék) Hajdú-Bihar megyében használták ki a kvótát a hitelintézetek, majd a listán a főváros (79 százalék), Szabolcs-Szatmár (78 százalék) és Borsod-Abaúj-Zemplén megye (77 százalék) következik.

Szerző(k):
Nagy Nándor László
09.
23.
22:00

Forrást kap a panelprogram

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium újabb, mintegy 3 milliárd forint támogatást ítélt meg a Zöld Beruházási Rendszer (ZBR) Panel II. program pályázatainak finanszírozására − közölte a szaktárca hétfőn az MTI-vel. Az NFM tájékoztatása szerint az előző kormány által 2009-ben meghirdetett kiírásban a befogadott pályázatok közül 14 milliárd forint beruházás fedezethiány miatt várakozni kényszerült. A széndioxidkvóta értékesítési bevételéből biztosított, most megítélt 3 milliárd forint támogatási forrásból 104 lakóközösség valósíthatja meg tervezett energetikai fejlesztéseit, a több mint 4700 család otthonát érintő felújítások mintegy 6,5 milliárd forint összegű megrendeléshez juttatják az építőipar hazai kis- és középvállalkozóit a tárca szerint. A pályázatkezelő ÉMI Nonprofit Kft. pedig várja a pályázat felülvizsgálatának eredményéről korábban értesített lakóközösségek válaszlevelét a kvótabevételekből még rendelkezésre álló 1,56 milliárd forint odaítéléséhez.

Szerző(k):
Leszák Tamás