Bekérették az orosz nagykövetet a cseh külügyminisztériumba
Bekérették hétfőn a cseh külügyminisztériumba a prágai orosz nagykövetet, adjon magyarázatot, miért tiltotta meg Moszkva négy cseh politikusnak az Oroszországba való belépést.
Bekérették az orosz nagykövetet a cseh külügyminisztériumba
Bekérették hétfőn a cseh külügyminisztériumba a prágai orosz nagykövetet, adjon magyarázatot, miért tiltotta meg Moszkva négy cseh politikusnak az Oroszországba való belépést.
A külügy még tavaly is Quaestor érdekében lobbizott
Külügyminisztériumhoz tartozó Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) még 2014-ben is próbált külföldi befektetőket toborozni a Quaestor legnagyobb ingatlanprojektjébe a Dunacity-be – írja a 444.hu.
Giró-Szász: nem a külügy döntötte be a Quaestort
A kormányszóvivő szerint nem a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) döntötte be Quaestort, mert a tárca állampapírokat és „nem piacképes értékpapírok” tartott a Quaestornál – vagyis ezek kivonása a cég likviditását nem befolyásolta – mondta Giró-Szász András.
Megszólalt a Külügy a Quaestor-ügyben
A Külgazdasági és Külügyminisztériumnak (KKM) és háttérintézményeinek nem volt semmilyen törvénytelen információja a Quaestor pénzügyi helyzetéről. A tárca közölte: a pénzügyi vállalkozásnál vezetett értékpapírszámláját a Buda-Cash \"bedőlése\" után szüntette meg, ehhez hasonlóan járt el a háttérintézményként működő Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) Zrt. is, amely a tőkéjét vette ki a Quaestortól.
Rengeteg pénzt vehetett ki a Külügy a Quaestorból
Négy nappal a Quaestor bukása előtt vette ki a Nemzeti Kereskedőház és a külügy a mintegy 20 milliárd forintra rúgó tőkéjét a bukás előtt álló cégből - ezzel a külügy maga is hozzájárulhatot a Quaestor csődjéhez.