BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
header

korrupció

07.
01.
19:35

Fele annyiért vettek lélegeztetőgépeket, mint Magyarország, kormányválság lett belőle

Csak idén márciusban vette át a hatalmat a jobboldali Janez Jansa Szlovéniában, de a miniszterelnök és kormánya máris belekeveredett egy olyan korrupciós ügybe, amely politikai válságot idézett elő. Már őrizetbe vették és kihallgatták a gazdasági minisztert, annak helyettesét, lemondott a belügyminiszter és a rendőrfőkapitány miután a koronavírus-járvány alatt beszerzett lélegeztetőgépek ügyében túlárazásra és irányított tendereztetésre gyanakszik az ügyészség. A készülékek darabjáért végül 10 millió forintot fizettek, körülbelül fele annyit, mint amennyit Magyarország.

Szerző(k):
Szabó Dániel
06.
20.
17:42

Korrupció miatt őrizetbe vették a zimbabwe-i egészségügyi minisztert

Őrizetbe vették Obadiah Moyo zimbabwei egészségügyi minisztert, akit várhatóan szombaton állítanak bíróság elé azzal a váddal, hogy törvénybe ütköző módon egy kétes hírű egészségügyi vállalattal kötött több millió dollár értékű szerződést a koronavírus-járvány elleni harchoz szükséges egészségügyi termékek szállítására - írta az MTI nyomán az Index.

Szerző(k):
Domokos László