Lemondott a Horvát Néppárt elnöke - nem lépnek kormányra
Lemondott Ivan Vrdoljak, a liberális Horvát Néppárt (HNS) elnöke, mert pártja elnökségi tagjai nem támogatták a koalícióra lépést a jobboldali kormányzó Horvát Demokratikus Közösséggel (HDZ).
Lemondott a Horvát Néppárt elnöke - nem lépnek kormányra
Lemondott Ivan Vrdoljak, a liberális Horvát Néppárt (HNS) elnöke, mert pártja elnökségi tagjai nem támogatták a koalícióra lépést a jobboldali kormányzó Horvát Demokratikus Közösséggel (HDZ).
Fontos választást tartanak déli szomszédunkban
Megkezdődtek a helyhatósági választások Horvátországban: vasárnap reggel hét órakor kinyitottak a szavazóhelyiségek, ahova valamivel több mint 3,7 millió szavazásra jogosult állampolgárt várnak este hét óráig - hívja fel a figyelmet az MTI. Nagy a tét, az országban kormányválság alakult ki.
Kitört a kormányválság Horvátországban
Lemondott Bozo Petrov horvát házelnök a parlament csütörtöki ülésén - tudósít az MTI.
Privatizációs botrány
Az egész privatizációs folyamatot veszélyezteti a lengyel parlamentben a varsói áramszolgáltató vállalat többségi pakettjének eladása körül kirobbant vita, amelyben a kormánykoalícióhoz tartozó Parasztpárt a jobboldali ellenzék mellé állt. Ez már a második gazdaságpolitikai természetű feszültség az alig egy éve hivatalban lévő kabineten belül, ami kormányválsággal fenyeget.
Válság után erősödik a cseh korona
Pozsonyi tudósítónktól: A cseh kormánykoalíción belüli válság elültét követően a cseh korona tegnap a 30,30 korona/euró nyitószintről napközben 30,16 korona/euróra erősödött, ami ismét a jegybank beavatkozását válthatja ki. A Mladá Fronta Dnes tegnapi száma szerint ugyanis a prágai jegybank az elmúlt hét során titokban mintegy 7 milliárd koronát fordított a hazai fizetőeszköz árfolyamának gyengítésére. A jegybank euróvásárlásainak eredményeként a két héttel ezelőtti alig 30 koronás euróárfolyam e hét elején 30,50 koronára emelkedett, ami kedvez a cseh exportőröknek. A lap szerint a banki intervenció mellett a Spidla-kabineten belüli, szeptember 13-án kirobbant válság is (a parlament nem fogadta el az árvíz miatt kidolgozott gazdasági csomagot) hozzájárult a fizetőeszköz gyengüléséhez. A belpolitikai válság elcsitultával azonban már kedden a 30,53 koronás mélypontról délutánra 30,30 korona/euróra módosult az árfolyam, miután a miniszterelnök kijelentette: a kormány lemondása csak mint legvégső megoldás jöhet számításba. Miután tegnap a kormánykoalíció tagjai aláírták a koalíciós szerződés kiegészítését, a krízis lezárult, s ez a cseh korona azonnali erősödéséhez vezetett. Sidó Zoltán, az Új Szó munkatársa