Több olaj kell Oroszországból a Molnak
Az energetikai cégnek 50 ezer tonnával több olajra van szüksége orosz beszállítójától. A cég szerint ezzel együtt nincsenek ellátási problémák, más csatornán is be tudja szerezni a szükséges nyersanyagot.
Több olaj kell Oroszországból a Molnak
Az energetikai cégnek 50 ezer tonnával több olajra van szüksége orosz beszállítójától. A cég szerint ezzel együtt nincsenek ellátási problémák, más csatornán is be tudja szerezni a szükséges nyersanyagot.
Estek az európai tőzsdék, drágult a kőolaj
Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken - írja az MTI.
Nyereséges, és naperőműveket épít a Mol horvát cége
Az INA horvát olajipari vállalat nettó nyeresége a 2021-es pénzügyi évben elérte a 1,31 milliárd kunát (61,9 milliárd forint). 2020-ban 1,14 milliárd kuna (53,8 milliárd forint) veszteséget könyvelt el a cég - írja az MTI tudósítója.
Nő a feszültség a Molnál, már a finomító és a kitermelés is érintett
Sztrájkbizottság alakult Mol Nyrt.-nél a négy országos szakszervezetből három összefogásával, miután a munkáltató a bértárgyalásokat a harmadik forduló után megegyezés nélkül lezárta. Ezzel a sztrájkkészültség immár nem csak Mol Petrolkémiai Zrt. tiszaújvárosi üzemére, hanem a százhalombattai Dunai Finomítóra, valamint az energiatársaság szénhidrogén-kitermelő egységeire: egyebek közt az algyői és a gombai telephelyekre is kiterjed. Bár a Mol ajánlata nyomán az alapbérek több mint 7 százalékkal emelkednek, az érdekképviseletek szerint ez csak trükközés a számokkal, mivel a többletet a juttatásokból vonják el.
Üzemanyagárstop: egyre több kúton vezetnek be korlátozásokat
A tankolható mennyiséget korlátozza a benzinkutak egy része az üzemanyagárstop meghosszabbítása miatt. Van, ahol legfeljebb 10 liter gázolajat adnak el egy autósnak, máshol csak hatan tölthetik tele a kocsijukat egy nap alatt. Szombaton jelentette be a miniszterelnök, hogy május közepéig kitolják a 480 forintos árplafont. Az intézkedés hatására akár minden második vállalkozás bezárhatja a kútját.