BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

kőolaj

02.
16.
17:50

Nő a feszültség a Molnál, már a finomító és a kitermelés is érintett

Sztrájkbizottság alakult Mol Nyrt.-nél a négy országos szakszervezetből három összefogásával, miután a munkáltató a bértárgyalásokat a harmadik forduló után megegyezés nélkül lezárta. Ezzel a sztrájkkészültség immár nem csak Mol Petrolkémiai Zrt. tiszaújvárosi üzemére, hanem a százhalombattai Dunai Finomítóra, valamint az energiatársaság szénhidrogén-kitermelő egységeire: egyebek közt az algyői és a gombai telephelyekre is kiterjed. Bár a Mol ajánlata nyomán az alapbérek több mint 7 százalékkal emelkednek, az érdekképviseletek szerint ez csak trükközés a számokkal, mivel a többletet a juttatásokból vonják el.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
02.
14.
20:39

Üzemanyagárstop: egyre több kúton vezetnek be korlátozásokat

A tankolható mennyiséget korlátozza a benzinkutak egy része az üzemanyagárstop meghosszabbítása miatt. Van, ahol legfeljebb 10 liter gázolajat adnak el egy autósnak, máshol csak hatan tölthetik tele a kocsijukat egy nap alatt. Szombaton jelentette be a miniszterelnök, hogy május közepéig kitolják a 480 forintos árplafont. Az intézkedés hatására akár minden második vállalkozás bezárhatja a kútját.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss