Lefelé fordultak a nyugat-európai tőzsdék
Vegyesen indítottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán. A vezető nyugat-európai tőzsdéken elromlott a hangulat.
Lefelé fordultak a nyugat-európai tőzsdék
Vegyesen indítottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán. A vezető nyugat-európai tőzsdéken elromlott a hangulat.
Eddig tartott az olajár esése, új félelmek jelentek meg a piacon
Az olajárak hordónként 100 dollár felett maradtak, miután május óta a legnagyobb egynapos emelkedéssel zártak az árfolyamok. A kínálat szűkülésétől való félelem még a recessziós aggályoknál is erősebb. Az orosz nyersolaj-export viszont jelentősen visszaesett, mert Ázsiában is csökkent a kereslet az Uralra.
Szankciók nélkül is elzárják az oroszok a gázt, és kár a békében bízni
Az Európai Unió szankcióit egyre többen kritizálják, de valójában még sem az olaj-, sem a szénembargó nem lépett még hatályba. Az energiaválság ráadásul nem is most kezdődött, és az Európai Bizottság tanácsadói már régen azon az állásponton vannak, hogy vagy az EU vezet be büntetőintézkedéseket, vagy Oroszország öli meg Európa energiaimportját. Mindeközben hiába kötnének békét a felek, a szankciók évekre velünk maradnak, tehát kár lenne ettől várni a világgazdaság talpra állását, mint azt az Orbán-kormány hangoztatja.
Növeli az olajtermelését Szaúd-Arábia, de az oroszokkal is üzletel
Napi egymillió hordóval növeli olajkitermelését Szaúd-Arábia - jelentette be Mohammed bin Szalmán, az ország vezetője az amerikai elnökkel folytatott megbeszélése után.
Mínusszal zárt, mínusszal nyitott az amerikai tőzsde
Egy százalékot meghaladó csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók csütörtökön - írja az MTI. A kőolaj ára is csökkent. A vezető nyugat-európai értéktőzsdék is mínuszban álltak a tengerentúli nyitáskor.