Elzárták a kőolajcsapot: reagált a Mol
Technikai problémák miatt nem érkezett meg az orosz tranzitdíj az ukránoknak. A Mol dolgozik a megoldáson, egyelőre több hétre elegendő a betárazott kőolaja van. A forintot is magával rántotta a hír.
Elzárták a kőolajcsapot: reagált a Mol
Technikai problémák miatt nem érkezett meg az orosz tranzitdíj az ukránoknak. A Mol dolgozik a megoldáson, egyelőre több hétre elegendő a betárazott kőolaja van. A forintot is magával rántotta a hír.
Bedöntik az ukránok a Mol üzletét? Elszállhat a benzinár
Vége szakadhat annak a hónapok óta tartó üzleti gyakorlatnak, miszerint a Mol Nyrt. a világpiaci olajárnál sokkal olcsóbban beszerzett olajat feldolgozva extraprofitra tesz szert, amit a kormány a benzinárstoppal lefölöz. Az ok egyszerű: pillanatnyilag nem jön olaj a Barátság kőolajvezetéken. Az orosz Gazprombank szerint nem tudta utalni a tranzitdíjat az ukránoknak.
A háború előtti szintre estek az olajárak
Féléves mélypontra estek az olajárak csütörtök délután a növekvő recessziós félelmek miatt - írja az MTI a Reuters hírügynökségre hivatkozva. Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek kész a kitermelés "jelentős növelésére", amennyiben a világ súlyos ellátási válsággal szembesül a télen.
EU-s kiskapukat kijátszva jöhet több orosz olaj
Az Európai Unió egyértelműsítette az orosz olajimportra vonatkozó embargó részletszabályait. Fény is derült egy kiskapura, ami miatt most mindenki trükközik, hogy több Uralt importálhasson. Eközben az olajárak meredek esésnek indultak hétfőn. Magyarország eleve kivételezett helyzetben van, csak éppen nem működik az olajfinomítónk.
Heteken belül üzemanyag-ellátási válság lehet Magyarországon
Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetségének elnöke szerint hiába döntött a kormány a hatósági áras tankolás részleges kivezetéséről a hétvégén, az üzemanyagkereslet csak kevéssé csökkenhet. A régióban több olajfinomító sem üzemel, ami azt eredményezi, hogy heteken belül hiány lesz dízelből és benzinből is Magyarországon.