Mol: már előfordult kimaradás a Barátságon, van alternatíva a szállításra
Az elmúlt fél évben többször előfordult, hogy a hónap elején egy-két nap késés volt a Barátság kőolajvezetéken, ez megszokott - mondta Ratatics Péter, a Mol Magyarország ügyvezetője az ATV esti műsorában. A Molt arról tájékoztatták az orosz és ukrán partnerei, hogy a mostani leállás technikai jellegű probléma miatt következett be. Lenne más megoldás is olajszállításra a Mol szerint: az Adria kőolajvezetéken, tengeri szállítással lehetne venni több orosz olajat.




