Megjött az olaj a Barátságon
Csütörtökön már zavartalanul érkezik a kőolaj Magyarországra.
Megjött az olaj a Barátságon
Csütörtökön már zavartalanul érkezik a kőolaj Magyarországra.
Mol: újraindult a Barátság kőolajvezeték
Újraindult a Barátság vezeték, szerdán Szlovákiában, csütörtökön pedig Magyarországra is megérkezik a kőolaj - közölte a Mol az MTI-vel szerdán. A Mol, illetve a tulajdonában lévő Slovnaft kőolaj-finomító fizetett az oroszok helyett tranzitdíjat az ukránoknak, amit később elszámolnak az eladó orosz féllel.
A kőolajcsap elzárása kiütötte a forintot
A hétfőn még 393 forinton jegyzett euró ára 400 forint fölé ugrott a hírre, hogy nem jön több kőolaj az oroszoktól. Miután a Mol bejelentette, hamarosan újraindul a szállítás, erősödött a magyar fizetőeszköz.
Mol: hamarosan újraindulhat a Barátság kőolajvezeték
A Mol egyeztetést folytatott az ukrán és az orosz féllel a Barátság (Drúzsba) kőolajvezeték újraindításáról, és átutalta az ukrajnai szakasz használatért fizetendő tranzitdíjat - közölte a társaság az MTI-vel.
Nem jön az orosz olaj, mit csinál a forint?
Gyenge maradt a forint szerda reggel a főbb devizákkal szemben a bankközi devizakereskedelemben.