Megtörte a 2004-ben, illetve 2007-ben az EU-hoz csatlakozott tíz kelet-közép-európai ország gazdaságának felzárkózását a 2008-2009-es pénzügyi válság - derül ki egy friss uniós jelentésből, ami azt is megmutatja, hol tartunk most.
Szerző(k): EconomxA kormány az utolsó pillanatig igyekszik a költségvetés számait védeni, és nem enged még látszólag sem az Európai Bizottságnak - értékelte a legújabb konvergenciaprogramot a Policy Agenda.
Szerző(k): NAPIVarga Mihály nemzetgazdasági miniszter sajtótájékoztatót tart ma az Európai Uniónak (EU) benyújtandó, aktualizált konvergenciaprogramról.
Szerző(k): NAPI, InforádióMár ma fény derülhet a kormány legújabb tervére, miután a Nemzetgazdasági Minisztérium ma elküldi a konvergenciaprogramot Brüsszelbe - derült ki.
Szerző(k): portfolio.huA magyar törvények még nem teljesítik maradéktalanul a központi banki függetlenség, az „euro” egységes helyesírása, valamint az eurorendszerbe történő jogi integráció követelményeit – olvasható az ECB Konvergencia jelentésének Magyarországgal foglakozó részében.
Szerző(k): NAPIA kelet-európai államok lakóit azzal hitegették, hogy az EU-csatlakozás után ugyanolyan sikerpálya és növekedés vár rájuk, mint a régebbi tagok közül például Írországra. Ez egyetlen országban sem teljesült, a mai, reális számítások alapján 20-50 év alatt érnék el a szegényebb kelet-európai országok Németország mai szintjét.
Szerző(k): Lajkó ÉvaAz Európai Bizottság a brit deficit mértéke miatt a túlzott költségvetési hiány esetére vonatkozó eljárást javasolja a tagállamoknak. London egy esztendőt kapna arra, hogy büdzséjét a GDP 3 százalékos referenciaértéke alá szorítsa. Brüsszel szerint Finnország, Dánia és Svédország eleget tesznek a stabilitási és növekedési megállapodás követelményeinek. Részletek a NAPI Gazdaság mai számában.
Szerző(k): NAPI OnlineSikeresen lezárult az idei év egyetlen nemzetközi piacra szánt, összesen egymilliárd euró névértékű magyar kötvénykibocsátása. Azzal, hogy ez évben már nem tervez hasonló értékesítést, az ÁKK új gyakorlatot követ. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): Madarász JánosA hazai dezinfláció megtorpanásával immár fél éve 8 százalék körüli Magyarország és az euróövezet inflációja közötti különbség, a konvergenciafolyamat legalábbis ideiglenesen leállt – írja az MNB. Az infláció magas szintjéhez ugyan továbbra is hozzájárulnak a magas energiaárak, de a csökkenő olajárfolyam mellett a hazai gazdasági viszonyokat tükröző piaci szolgáltatások és az élelmiszerek áralakulása egyre meghatározóbb. Elemzők szerint a makrogazdasági mutatók romlása már belgazdasági problémákra utal, és nem indokolható a kedvezőtlen külső környezettel. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPI