Közzétette kétéves konvergenciajelentését az Európai Központi Bank (EKB) arra vonatkozóan, hogy az euróval nem rendelkező uniós tagországok mennyit haladtak afelé, hogy az euróövezethez csatlakozhassanak. Magyarország igencsak hátul kullog a sorban.
Szerző(k): Zádori BenceJapánban megugrott az infláció és így elérte 2 százalékos jegybanki célt. Élénkül a japán gazdaság, a tőzsdeindex is csúcsra tört, így a jegybank végre búcsút mondhat a negatív alapkamatnak.
Szerző(k): Fellegi TamásBár készpénzként csak 2002-ben debütált, valójában már negyedszázados az euró, mint fizetőeszköz. Bár gyermekbetegségeit a nem teljesen végigvitt pénzreform miatt még mindig nem tudta levetkőzni, támogatottsága továbbra is magas – még hazánkban is.
Szerző(k): Terták ElemérA kohéziós politika eredményeit vizsgáló cikksorozatunk második részében az Európai Unióhoz 2004 után csatlakozott országok közül a közép-kelet-európai államokat (KKE), Csehországot, Horvátországot, Lengyelországot, Magyarországot, Szlovákiát, illetve Szlovéniát vettük górcső alá.
Szerző(k): EconomxA szakemberek a bérek értékét a megélhetés költségeihez képest számítják. Ha egy dán kétszer annyit keres, mint a megélhetési költségei, mi pedig csak másfélszer annyit, akkor a dán valóban jobban él, mint mi.
Szerző(k): EconomxA horvát kuna végnapjait éli, hiszen hamarosan szomszédunknál is az euró lesz a hivatalos fizetőeszköz. Ez számos változás mellett azt is jelenti, hogy a pénzváltók elveszítik forgalmuk jelentős részét, több egységre hamarosan végleg lakat kerül - írja a Total Croatia News.
Szerző(k): EconomxAz Európai Bizottság megállapította, hogy Horvátország készen áll az euró 2023. január 1-jei bevezetésére, ezzel húszra emelkedhet az euróövezet tagállamainak száma.
Szerző(k): Szász PéterGyors növekedéssel számol idén is a gazdasági kormányzat, noha 2022-ben a korábban reméltnél alacsonyabb bővüléssel kell beérni. A legújabb költségvetési kitekintő szerint idén a vártnál nagyobb ütemben lehet csökkenteni a hiányt és az államadósságot is, jövőre pedig visszaállhat a háború kitörését megelőző pálya.
Szerző(k): Rácz GergőAz Európai Uniós tagságnak köszönhetően Magyarország esetében „csak” két év késést okoz a világjárvány, és így az eredetileg várt 2025 helyett 2027-re érheti el a legfejlettebb országok jóléti szintjét – állítják az Euler Hermes hitelbiztosító és az Allianz Research elemzői legfrissebb gazdasági prognózisukban.
Szerző(k): Herman Bernadett