BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

konjunktúra

12.
10.
10:12

A Kopint 3,8 százalékos GDP-növekedést vár

A Kopint Datorg legfrissebb konjunktúra-jelentése szerint a magyar GDP idén 3,8, jövőre 3,6 százalékkal bővül, az átlagos 12 havi infláció az ezévi 9,2 százalékról 5,6 százalékra süllyed. A folyó fizetési mérleg hiányát a magát függetlennek nevező kutatóintézet idén 1,2 milliárd euróra várja, 2002-ben pedig 1,7 milliárd euróra számít. A tulajdonosi hitelek nélkül kalkulált tőkebeáramlás 1,8 milliárd eurót tesz ki mindkét évben. Az idén a GDP 3,3 százalékára rúgó államháztartási hiány jövőre 3,4 százalékra kúszik fel. A beruházások növekedési üteme valameylest gyorsul, 3,8-ről 2002-ben 4 százalékra.

Szerző(k):
Bana Péter
11.
15.
23:59

Kismértékben emelkedett a feldolgozóipari konjunktúrabarométer

A feldolgozóipari vállalkozások helyzetét és kilátásait számszerűsítő konjunktúrabarométer továbbra is csökkenő tendenciát mutat, de pozíciója javult a legutóbbi, júliusi felmérés óta. A vállalatok saját helyzetüket illetően pesszimistábbak lettek az utóbbi három hónapban, de kilátásaikról valamivel bizakodóbban nyilatkoznak, mint júliusban - áll a Kopint-Datorg negyedéves konjunktúrajelentésében.

Szerző(k):
Kolozsi Pál