Saját cégük rabszolgái a kkv-vezetők
Egyszerre érzi magát nélkülözhetetlennek és áldozatnak a hazai kkv-vezetők többsége, ez derül ki egy körükben végzett friss felmérésből.
Saját cégük rabszolgái a kkv-vezetők
Egyszerre érzi magát nélkülözhetetlennek és áldozatnak a hazai kkv-vezetők többsége, ez derül ki egy körükben végzett friss felmérésből.
Azonnal lép az OTP a tranzakciós illeték áthárításával, már csütörtöktől szedi be a pénzt
Az OTP Bank is csatlakozott a megemelt illetéket ügyfeleikre hárító bankok köréhez, de ellentétben az Erste, a Gránit és a K&H bankokkal, már csütörtöktől a megemelt díjakat szedi be a mikro- és kisvállalkozásoktól. A pénzintézet azt közölte szerdán, hogy a forint számlákról, a bankon belül indított átutalások jutalékát nulla forintra változtatja visszavonásig, így kompenzálva az ügyfeleket a megemelkedett tranzakciósilleték-teher miatt.
Orbán Viktor döntött: milliókkal húzhatják le a magyar vállalatokat
Miközben az Egyesült Államokban a szakértők az ESG rendszert torz aktivizmusnak tartják, hazánk kezd kiépülni a rendszer. Mindenesetre azoknak lehet igaza, akik szerint nagy kihívás elé állítja a kkv-kat az ESG-törvény, hiszen a tanácsadó cégeknek minimum 40 millió forintos árbevételt kell generálniuk.
Milliárdokat osztanak szeptembertől Budapesten, ebből kár lenne kimaradni
Az elsősorban vidéki vállalkozások feltőkésítésére irányuló uniós pályázati konstrukciók után úgy látszik, végre rámosolyog a szerencse a fővárosi székhellyel működő cégekre is a GINOP Pluszban. A hitelprogramban szeptembertől legalább 5, legfeljebb 50 millió forint igényelhető, a keret meghaladja a 70 milliárdot.
Schubauer Krisztina: Nagy kihívás elé állítja a KKV-kat az ESG-törvény
A kormány már döntött, a vállalatoknak alkalmazkodnia kell a fenttarthatósági követelményekhez. A kérdés csak az, hogy hogyan? Erről beszélgetünk az Economx új videós podcastjában.