BUX 139053.66 -0,32 %
OTP 44920 0,0 %
header

kincses_gyula

04.
17.
12:30

Kincses Gyula: a kormánynak hamarosan lépnie kell

A magyar egészségügyben az utolsó átfogó terv, amely valamilyen víziót felvetített és irányt mutatott, a 11 éve készült a Semmelweis terv volt. A technológiai, a kulturális, a környezeti, a megbetegedési viszonyok azóta lezajlott változása most ismét kiköveteli a szerkezet és a működés átalakítását. És ez már nem halogatható tovább - mondta Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke a Népszavának.

Szerző(k):
Domokos László
02.
03.
06:20

Helyzet van az egészségügyben, most kell lépni

Azonnali intézkedésekre, szakmai párbeszédre van szükség a járvány és az egészségügyi szolgálati jogviszony által is súlyos károkat szenvedett egészségügyben - figyelmeztet közösen a Magyar Orvosi Kamara (MOK) és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK). A közellátás működőképességének megtartása és a járványkezelés javítása érdekében 12 pontban határozták meg az elengedhetetlen lépéseket.

Szerző(k):
Szepesi Anita
08.
11.
21:00

Korszakváltás az egészségügyben? Így látják az orvosok

Az orvosok kétharmadának javult, negyedüknek nem változott az anyagi helyzete a béremeléssel, 9 százalékuk romlást tapasztalt. A hálapénz büntethetőségével négyből három orvos egyetért, a próbavásárlásos lebuktatást azonban minden második elutasítja. Az orvosok 43 százaléka szerint az új törvény óta mérséklődött a hálapénzmozgás - derül ki többek között a Magyar Orvosi Kamara (MOK) friss felméréséből. Az eredményeket ismertető háttérbeszélgetésen szó esett orvoshiányról, etikai vizsgálatokról is. Bejelentették azt is, hogy a hálapénz 70 év alatt annyira beépült a közgondolkodásba, hogy a tiltás nem elég, ezért plakátkampányt indítanak a kivezetéséért.

Szerző(k):
Szepesi Anita