Baj van a rendelőkben: februárban újabb 14 praxis lett üres
Az Országos Kórházi Főigazgatóság adatai szerint februárban 835 praxis volt üres Magyarországon. Egy zuglói orvos pedig már most közölte a betegeivel, hogy április 30-án rendel utoljára.
Baj van a rendelőkben: februárban újabb 14 praxis lett üres
Az Országos Kórházi Főigazgatóság adatai szerint februárban 835 praxis volt üres Magyarországon. Egy zuglói orvos pedig már most közölte a betegeivel, hogy április 30-án rendel utoljára.
Összesen öt harminc év alatti háziorvos van Magyarországon
Összesen öt olyan háziorvos praktizál Magyarországon, aki 30 év alatt van - közölte Facebook-oldalán a Magyar Orvosi Kamara vasárnap.
Pintér Sándor találkozott az orvosi kamara vezetőivel
A belügyminiszter tájékoztató jellegű megbeszélést folytatott Kincses Gyulával, a Magyar Orvosi Kamara elnökével és Nagy Marcell titkárral. A tárcavezető a találkozón azt kérte a MOK vezetésétől, hogy számszerűsítsék és nevesítsék a problémákat.
Kiakadtak a gyerekorvosok: változásra van szükség az orvosi igazolások miatt
A gyerekorvosok szerint az adminisztratív igazolások napi több órát elvesznek a valódi betegellátástól, a megkereséseik 70 százaléka az igazolások miatt van. A kamara levelet írt Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárnak, hogy alakítsanak ki egy mindenki számára elfogadható megoldást.
Kincses Gyula: ügyesen terelt az államtitkár
Most érzik igazán kiszolgáltatottnak magukat az orvosok, mondta Kincses Gyula a Magyar Orvosi Kamara elnöke. A hétvégi küldöttgyűlésen végzett anonim felmérés szerint 4500 orvos hajlandó lenne önként letétbe helyezni a túlmunkaszerződését.