BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
header

készpénz

08.
04.
20:02

Csak a magyar lakosság felső 30 százaléka rendelkezik érdemi megtakarítással

A kormány saját bevallása szerint is azzal a céllal változtatta meg az új befektetéseket terhelő adót, hogy az állampapírokat még vonzóbbá tegyék a lakossági ügyfelek számára. A befektetett pénzösszegek, megtakarítások tőkeösszege után nem kell a szochót befizetni, csak a realizált kamat után. A Napi.hu legújabb podcastjában Deák Dávid, az Equilor Befektetési Zrt. üzletkötője beszélt a változás piaci hatásairól és az első tapasztalatokról.

Szerző(k):
Gáll Csongor
08.
01.
10:10

A készpénz még sokáig velünk marad

Hiába a törekvések, a készpénz nem akar eltűnni a mindennapjainkból: a megtakarítások területén még mindig fontos a jelentősége, ugyanakkor egyre többen vásárolnak kártyával – ám a vártnál mégis jóval kevesebben. Nagy a félelem amiatt, hogy a teljes készpénzmentességgel túlságosan követhetőek leszünk, továbbá a válságok idején is sokan inkább készpénzben tárolják megtakarításukat.

Szerző(k):
Zádori Bence