BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
header

katona

06.
16.
06:40

Továbbra sincs béke a világban: Magyarországot is rangsorolták

Békétlenebbé vált tavaly a világ azzal együtt is, hogy az orosz-ukrán konfliktus hatásai még csak részlegesen jelentek meg a mérőszámokban - áll az Institute for Economics and Peace (IEP) nevű nemzetközi kutatóintézet szerdán Londonban ismertetett éves jelentésében. A tanulmány szerint Magyarország a vizsgált 163 ország és térség legbékésebb felső tizenötös mezőnyében van.

Szerző(k):
Tér Diána
06.
15.
10:55

Két szék közt a pad alá eshet Ukrajna, avagy: jöhet valami még rosszabb

Szépen csendben két táborra oszlottak Ukrajna nyugati szövetségesei az orosz invázióval szemben folytatott harcában annak kapcsán, hogy mi a Nyugat célja a háborúban. Hasonló helyzetben volt már az Egyesült Államok a vietnámi háború idején, amikor az ország vezetése nem tudta időben eldönteni, mit is akar elérni a fegyveres konfliktussal. Amit célul tűzhettek volna akkor, az most kevés lehet.

Szerző(k):
Komócsin Sándor