Sukoró-ügy: pert nyert az állam
Első fokon pert nyert az állam a sukorói telekcsere ügyében: a Fővárosi Törvényszék kimondta, a KC Bidding megszegte a kaszinókoncessziós szerződést.
Sukoró-ügy: pert nyert az állam
Első fokon pert nyert az állam a sukorói telekcsere ügyében: a Fővárosi Törvényszék kimondta, a KC Bidding megszegte a kaszinókoncessziós szerződést.
Áfamentes szerencsejáték - váratlant húzhat a kormány
Mentesülhet az áfafizetés alól a szerencsejáték-szolgáltatás nyújtása, az állam által koncesszióban átadott szerencsejáték közvetítése és szervezése egy módosító javaslat alapján, amelynek benyújtásáról az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága döntött csütörtöki ülésén kormánypárti többséggel - számol be az Index.
Kiderültek a kaszinótender titkai - vallott az NGM
A Szerencsejáték Zrt. (Szrt.) állami cégként ugyan indult az állami kaszinótenderen, ám Andy Vajna filmügyi kormánybiztos Las Vegas cégcsoportja, illetve ifjabb Szima Gábor Aranybónusz 2000 Kft.-je lekörözte a házon belül induló állami céget. Az NGM-ben most törik a fejüket, milyen bizniszbe vágjon az Szrt. - még két koncesszió kiadó.
Vallott az NGM: ezért kapta Vajna és Szima a kaszinókat
A Nemzetgazdasági Minisztérium nem ért egyet azokkal a kételyekkel, miszerint a hét kaszinó üzemeltetését elnyert vállalkozók, Andy Vajna és Szima Gábor cégei nem felelnek meg maradéktalanul a törvényi előírásoknak. A Vs.hu-nak adott érvelésben az is szerepel, hogy a filmproducer szerencsejátékos cége 14 év alatt 38 milliárd forintot fizetett a magyar államnak.
Még az idén kaszinót nyithat Vajna is
A jelenleg működő három magyarországi kaszinó mellett az új koncessziós szerződések alapján még négy nyithat meg ebben az évben - derül ki Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) MTI-nek adott hétfői tájékoztatásából.