Minden magyart arra kérnek, hagyja el Olaszországot
Olaszországban az egész országot vesztegzár alá vonják a koronavírus-járvány miatt. A magyar külképviselet azt kéri az országban lévőktől, hogy lehetőség szerint hagyják el az országot.
Minden magyart arra kérnek, hagyja el Olaszországot
Olaszországban az egész országot vesztegzár alá vonják a koronavírus-járvány miatt. A magyar külképviselet azt kéri az országban lévőktől, hogy lehetőség szerint hagyják el az országot.
Tömegek "menekülnek" el Észak-Olaszországból
A dél-olaszországi Puglia tartomány elnöke azonnali megállásra szólította fel azokat, akik az északi tartományokban elrendelt szigorú óvintézkedések bejelentését követően elindultak Olaszország déli térségeibe vasárnap. Az északon elrendelt mozgáskorlátozás ellenőrizhetetlen helyzetet teremtett az egész országban - írta az MTI.
Friss adatokat közölt az operatív törzs az új kórról - korlátozásokat javasolnak
Ma hét koronavírus-fertőzött van Magyarországon, öt külföldi (négy iráni, egy brit) és kettő magyar állampolgár - közölte vasárnap Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője. Az operatív törzs látogatási tilalom bevezetését javasolja a kórházakban és idősotthonokban, továbbá az iskolák osztálykirándulásainak elhalasztását.
Elhagyhatták a karantént a Milánóból hazatért középiskolások és kísérőik
A február 23-án Olaszországból hazaérkezett és karanténba helyezett 11 diáklány, két tanáruk és a két buszvezető is ma délelőtt elhagyhatták a László Kórháza - olvasható a kormányzati információs oldalon.
Koronavírus: a német fertőzöttek többnyire otthoni karanténban vannak
Meghaladta a 800-at az új koronavírussal bizonyítottan fertőzöttek száma vasárnap Németországban.