Megkapja Budapest 12 milliárdos közlekedési támogatást
Karácsony Gergely főpolgármester és Palkovics László innovációs és technológiai miniszter aláírták a megállapodást.
Megkapja Budapest 12 milliárdos közlekedési támogatást
Karácsony Gergely főpolgármester és Palkovics László innovációs és technológiai miniszter aláírták a megállapodást.
Karácsony: a kormány politikai furkósbotnak használja a Közbeszerzési Döntőbizottságot
Miközben a kormány visszatartja a BKK-nak járó 12 milliárd forintos normatív támogatást, veszélyeztetve ezzel a budapesti közlekedési cégeket, politikai furkósbotnak használja a Közbeszerzési Döntőbizottságot - olvasható a főpolgármester Facebook-bejegyzésében, amelyben a BKV megbírságolására reagált. Szavai szerint a BKV-ra a frankfurti villamosok beszerzése miatt kirótt 150 milliós büntetés is azt mutatja, hogy Orbán Viktor miniszterelnök minden számára elérhető módon megpróbálja ellehetetleníteni Budapestet.
Tiltakoznak az önkormányzatok az iparűzési adó elvétele miatt
Az önkormányzatok egyetértenek a kormány minimálbér-emelési szándékával, de azzal már nem, hogy ennek hatásait ráterhelik az önkormányzatokra - mondta a Telex tudósítása szerint Karácsony Gergely főpolgármester, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) társelnöke. Tiltakoznak az iparűzésiadó-bevételek elvételének újabb terve miatt.
Karácsony Gergely kötelezővé tette az oltást a szociális otthonokban
Miközben a legtöbb fővárosi cégnél várhatóan nem lesz kötelező az oltás, addig a bentlakásos szociális intézmények a munkavállalóinál előírja ezt az önkormányzat - jelentette be közösségi oldalán Karácsony Gergely főpolgármester. A politikus szerint a kormány rombolta le a vakcinákba vetett bizalmat, amit most mások felelősségévé próbál tenni.
Nem utalja a kormány Karácsonyéknak a 10 milliárdos egészségügyi forrást a felmondott atlétikai vb miatt
Ha Karácsony Gergelyék felmondják a ‘23-as atlétikai vb-ről kötött megállapodást, akkor “a polgárjog szabályai szerint vissza kell fizetniük az első 10 milliárd forintot is, amit a kormány 2020-ban átutalt egészségügyi fejlesztésre a fővárosnak” - erősítette meg az atv.hu kérdésére a Miniszterelnökségi Sajtóiroda.