BUX 138796.82 -0,5 %
OTP 44780 -0,31 %
header

kampány

05.
08.
14:17

A bajba jutottak támogatására nincs pénz, de plakátra most is jutott bőven

Újabb több mint 6 milliárd forintot költ el az állampolgárok tájékoztatására a kormányzati kommunikációért felelős Miniszterelnöki Kabinetiroda. A Rogán Antal vezette tárca még április elején állapodott meg az állami hirdetési pénzeket felszívó cégcsoporttal, de a szerződést csak most töltötték fel az erre a célra létrehozott felületre - vette észre a G7.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
05.
06.
14:50

Kínából nemcsak a koronavírus, hanem valami sokkal alattomosabb is ránk szabadult

Az Európai Külügyi Szolgálat (European External Action Service - EEAS) friss jelentése szerint Kína aktív dezinformációs kampányt folytat az EU-ban az államszövetség és a nemzeti kormányok ellen, míg az oroszok álhíreket terjesztenek kamu gyógymódokról, hogy így okozzanak káoszt. Peking mindent bevet, hogy magát állítsa be a koronavírus-járvány kezelésének hőseként, aláásva az EU-ba vetetett hitet. Miközben Kína saját felelősségéről egyre kevesebb szó esik a pandémia kialakulása kapcsán, az uniós intézkedésekről pedig kevesen értesülnek. Ráadásul az a gyanú, hogy a jelentés kiadójára is nyomást gyakoroltak, hogy kesztyűs kézzel bánjon Kínával.

Szerző(k):
Szabó Dániel