BUX 139450.18 1,33 %
OTP 44850 1,98 %
header

jutalom

11.
13.
08:08

Nincs felső határ a rendőrök jutalmánál, a vezetők több milliót tehetnek zsebre

Nem lesz maximálva a fegyveres és rendvédelmi szervezetek hivatásos tagjai számára a 2022 elején kifizetésre kerülő fegyverpénz, ami azt jelenti, hogy egy rendőrtábornok a milliós fizetése mellé ugyanúgy megkaphatja a hathavi bérét, mint egy 160 ezer forintos illetményért dolgozó kezdő rendőr. A rendvédelmi szakszervezetek jelenleg a várható fegyverpénz ellenére is keveslik a kiegészítő juttatás 11 százalékpontos emelését, amely lényegében az egyetlen eszköz lenne a rendőri fizetések növelésére. Ez nem éri el a minimálbér és a garantált bérminimum jövő évi emelésének szintjét sem.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
10.
14.
14:38

Koronavírus: 100 ezres jutalmat kapnak a katonák a helytállásukért

Október 13-án közös fórumot tartottak a honvédelmi érdekképviseletek, valamint a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség Parancsnokságának képviselői. Az eseményen Benkő Tibor honvédelmi miniszter elmondta, hogy mind a katonák, mind a honvédelmi alkalmazottak és civil munkavállalók - a pandémiás helyzet időszakában nyújtott kiemelkedő munkájuk elismeréseként - teljesítményjuttatásban részesülnek még az idén.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss