A Kúria szerint kém volt Kovács Béla
A harmadfokon eljáró Kúria öt év letöltendő fegyházbüntetéssel sújtotta Kovács Béla volt jobbikos EP-képviselőt kémkedés és egyéb bűncselekmények miatt. A kémkedés vádja alól elsőfokon még felmentették, másodfokon felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték, harmadfokon pedig már a legszigorúbb bv-intézetbe küldik, évekre. Kovács nem volt jelen az ítélethirdetésen, a Magyar Nemzet szerint Moszkvában tartózkodik.




