Szerbiában is jó informatikusnak lenni
Szerbiában az informatikusok keresnek kiugróan a legjobban, főként ha értenek a programozáshoz, ráadásul a fizetésük lépést tart az inflációval. A pilóták elbújhatnak mögöttük.
Szerbiában is jó informatikusnak lenni
Szerbiában az informatikusok keresnek kiugróan a legjobban, főként ha értenek a programozáshoz, ráadásul a fizetésük lépést tart az inflációval. A pilóták elbújhatnak mögöttük.
A magyar dolgozók fele semmilyen cafeteriát nem kap
Magyarországon a SZÉP-kártya és a rugalmas munkaidő a leggyakoribb béren kívüli juttatás, ezzel szemben a munkavállalók a 13. havi fizetésnek és inflációkövető bérkompenzációnak örülnének a legjobban. A legtöbb extra juttatáshoz a multiknál és az IT szektorban lehet hozzájutni, a legkisebb figyelmet pedig az egészségmegőrzéshez kapcsolódó juttatásokra fordítják a cégek.
Nagy a baj: lelépni készülnek az informatikusok?
Négyből három hazai informatikus valószínűnek tartja, hogy a következő két évtized során távmunkában külföldi munkaadónak dolgozik, és szinte minden szakember az IT-életpálya természetes részének tekinti a külföldre történő munkavégzést. Mindez nemcsak az egyébként is súlyos munkaerőhiánnyal küzdő digitális munkaerőpiac szempontjából újabb egyértelmű figyelmeztetés: ha a hazai munkáltatók nem találnak megfelelően felkészült IT-szakembereket, az súlyosan fenyegeti a versenyképességet.
Gyorsabban növekszik a vártnál az informatikai vállalat
A világ 4 kontinensének 20 országába szolgáltató Gloster-csoport adózott féléves eredménye több, mint négyszeresére, 144 millió forintra, az EBITDA közel a duplájára, 301 millió forintra, az árbevétel 49 százalékkal 2613 millió forintra növekedett 2022 első félévében - tette közzé a Gloster legutóbbi féléves jelentésében.
Fontos változás lép életbe a 4iG vezetésében
Szétválik a stratégiai és az operatív irányítás és ezzel az elnöki, valamint a vezérigazgatói pozíció: Jászai Gellért a csoport többségi részvényese, az igazgatóság elnökeként irányítja tovább a vállalatcsoport stratégiáját.