BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

irodaház

09.
22.
23:59

Összefogott a Strabag és az izraeli CEE

Alig másfél év alatt készül el a 179 lakásos, óbudai Amfi Apartmanház. Az osztrák Strabag és az izraeli érdekeltségű CEE mintegy 13,5 millió euróból megvalósuló közös beruházásán kívül együtt fejleszt a két cég Kőbányán, valamint a Ferencvárosban is építenek egy irodaházat. A két társaság által alapított Strabag OZ Varsóban és Belgrádban is tervez közös ingatlanberuházásokat. Egy néhány évvel ezelőtt meghiúsult telekvásárlás ellenére közös ingatlanfejlesztésbe kezdett a Strabag AG ingatlanfejlesztési igazgatósága és az ingatlanberuházással foglalkozó izraeli Central European Estates (CEE) BV magyar érdekeltsége - mondta elöljáróban lapunknak Rudolf A. Riedl, a Strabag igazgatója annak kapcsán, hogy a két cég Amfi Apartmanház elnevezéssel 179 lakásos társasház építésébe kezd Óbudán, az Amfiteátrummal szemben. A beruházást azon a III. kerületi, főleg a Pacsirtamező utcára s a Lajos utca egy részére néző, 4365 négyzetméteres telken valósítják meg, amelyet a Strabag még az 1990-es évek elején vásárolt és az első terv szerint apartmanhotelt épített volna. Az akkori felméréseik szerint azonban nemigen volt rá igény, illetve fizetőképes kereslet, ezért a halasztás mellett döntött a cég. Ez idő alatt került kapcsolatba a Strabag a CEE-vel, amely az osztrák cég egyik romániai telkét szerette volna megvásárolni. Az ingatlan nem volt eladó, ám a Strabag a későbbiekben hajlandónak mutatkozott közös beruházások tervezésére és megvalósítására. Ennek érdekében amszterdami székhellyel, 50

Szerző(k):
Bubrik Gáspár
07.
07.
23:59

Egyelőre nem adják el a Mom Parkot

A mintegy 40 milliárd forintból épült, tavaly ősszel átadott Mom Park (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 20., 6. oldal) Alkotás utcai főépületét, az összesen mintegy 30 ezer négyzetméteres bevásárló- és szórakoztató központot mára csaknem teljesen bérbe adták. A létesítmény üzemeltetéséből idén 1,8-2 milliárd forint árbevétellel számol a Mom-Projekt Kft., amely emellett a közelmúltban értékesített három irodaházat is működteti - mondta lapunknak Imre István, a cég nemrég kinevezett új ügyvezetője (NAPI Gazdaság, 2002. június 28., 4. oldal). A nettó 11 ezer négyzetméter össz-alapterületű három épületet a Deutsche Bankhoz tartozó Deutsche Grundbesitz vásárolta meg mintegy 30 millió euróért (NAPI Gazdaság, 2001. július 5., 6. oldal). A Mom Park nyolc lakóépületének 166 lakásából eddig 122 kelt el, s a többit is legkésőbb a jövő év végéig értékesítik. Az Alkotás utcai főépületben kialakított mintegy 17 ezer négyzetméter irodaterületből bérbe vett már egyebek mellett az amerikai Pfizer gyógyszergyártó, a Hírközlési Főfelügyelet, valamint legutóbb a portugál nagykövetség is. A teljes terület bérbeadása után a német befektetőcsoport megválna ettől az épületkomplexumtól is. Bubrik Gáspár

Szerző(k):
Bubrik Gáspár
07.
05.
17:00

Egyelőre nem adják el a Mom Parkot

A mintegy 40 milliárd forintból épült, tavaly ősszel átadott Mom Park Alkotás utcai főépületét, az összesen mintegy 30 ezer négyzetméteres bevásárló- és szórakoztató központot mára csaknem teljesen bérbe adták. A létesítmény üzemeltetéséből idén 1,8–2 milliárd forint árbevétellel számol a Mom-Projekt Kft., amely emellett a közelmúltban értékesített három irodaházat is működteti – mondta lapunknak Imre István, a cég nemrég kinevezett új ügyvezetője.

Szerző(k):
Bubrik Gáspár
03.
10.
23:59

Egy társaságba olvadtak a MOM Park irodaházainak beruházói

A MOM Parkban tavaly befejezett három irodaház három önálló betéti társaság beruházásában valósult meg. A NAPI Gazdaság értesülése szerint e három cég most a MOM Park Torony Irodaház Ingatlanforgalmazó és Beruházó Kft.-ben (MOM-TII) egyesült. A három vállalkozás, a Gellért Bt., a Gesztenyés Bt. és a Sas Bt. összeolvadása azzal magyarázható, hogy ezt a cégformát jobban kedvelik a potenciális vevők. Információnk szerint az irodaházak lehetséges vevője továbbra is a Deutsche Bank ingatlanforgalmazással foglalkozó érdekeltsége, ám az ügylet részletei egyelőre nem ismertek (NAPI Gazdaság, 2001. július 5., 6. oldal). Még ebben az évben megszülethet a megállapodás az irodaházak, illetve a MOM-TII eladásáról. Mindhárom irodaházba hosszabb távra szóló bérleti szerződéssel főleg multinacionális társaságok, például az SAP, a Cisco és a GlaxoSmithKline költöztek. Bubrik Gáspár

Szerző(k):
Bubrik Gáspár