Szlávik: a koronavírus veszélyesebb az influenzánál
A halálozási adatokból látszik, hogy az influenzánál sokkal veszélyesebb koronavírus-fertőzés. A járvány nemcsak hatalmas, de folyamatosan fejlődik, nincs nyoma a csendesedésének, és Magyarországon sem állunk jól, drámai a fertőzöttek és a halottak számának emelkedése. Sok gyógyult covidosnak gondot okoz, hogy tartósan pozitív a tesztje, ezért nem engedik vissza dolgozni - mondta többek között Szlávik János infektológus főorvos egy csütörtöki konferencián, továbbra is hangsúlyozva a maszkviselés és a távolságtartás fontosságát.


