BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

india

02.
09.
15:45

Hirtelen büdös lett az orosz olaj: beintettek Putyinnak, Trump pedig már kéri a számlát

Vége az olcsó orosz mutyinak. Új-Delhi, amely eddig úgy szívta fel a szankcionált nyersolajat, mint a szivacs, hirtelen elkezdett fintorogni. Modiék rájöttek, hogy egy washingtoni kereskedelmi alku többet hoz a konyhára, mint a Putyinnal való barátkozás. Ez a pálfordulás pedig nemcsak a Kreml hadikasszáját üríti ki, de a magyar benzinárba és a forint árfolyamába is beleszólhat.

Szerző(k):
Hegedűs Szabolcs
02.
04.
19:08

Új világrend körvonalazódik: a háttérben megszületett az alku, ami láncreakciót indíthat el

Történelmi jelentőségű megállapodással zárult az EU–India Summit Újdelhiben: a felek aláírták az eddigi legátfogóbb szabadkereskedelmi egyezményt, amely kétmilliárd fogyasztót és a globális GDP negyedét kapcsolja össze. A vámok drasztikus csökkentése mellett a partnerség biztonsági és geopolitikai dimenzióval is bővült. Trembeczki Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója arról beszélt az Economxnek, hogy a közeledés nem az Egyesült Államok kiváltásáról szól, hanem inkább egy fragmentálódó világgazdaság új egyensúlykereséséről.

Szerző(k):
Vermes Ádám
02.
04.
06:00

Trump brutális alkut kényszerített Indiára, de Orbánnak elnézte – miért kivételez az elnök?

Donald Trump nem finomkodott: választás elé állította Indiát, vagy dobják az orosz olajat, vagy fizethetik a büntetővámokat. Újdelhi engedett. De mi a helyzet Magyarországgal? Míg Narendra Modi kénytelen volt fejet hajtani a piaci realitások előtt, Orbán Viktor mintha zöld lámpát kapott volna az orosz energia importjára. Legalábbis egy évre. Politikai barátság, kampányfogás vagy puszta földrajz?

Szerző(k):
Hegedűs Szabolcs