BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

import

10.
02.
09:33

KSH: nagyot olvadt az exporttöblet

Júliusában a kivitel volumene 8,1, a behozatalé 9,6 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Az aktívum 204 millió euró volt, 53 millió euróval kevesebb mint egy éve. Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 3,7, a behozatalé 7,2 százalékkal emelkedett. Az első hét hónapban a termék-külkereskedelmi mérleg többlete 3,3 milliárd eurót tett ki,
1,1 milliárd euróval kevesebbet, mint egy évvel korábban - közölte második becslése alapján a KSH.

Szerző(k):
Szepesi Anita