BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

illiberális_állam

04.
28.
12:20

Itt az újabb lesújtó jelentés Magyarországról - ezt nem tesszük ki az ablakba

Tizenhárom éves mélypontra zuhant tavaly a világ a sajtószabadság érvényesítése terén, miközben soha nem tapasztalt fenyegetésekkel szembesültek az újságírók és sajtóorgánumok a legdemokratikusabb országokban is, a tekintélyelvű államokban pedig új, esetenként a határokon átnyúló intézkedésekkel próbálják megszerezni a média feletti ellenőrzést - állapítja meg pénteken nyilvánosságra hozott jelentésében a Freedom House (FH) amerikai központú emberi jogi szervezet a sajtószabadság tavalyi helyzetéről szóló jelentésében. Magyarország a legnagyobb visszaesők között.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan
04.
20.
11:36

Még mindig a CEU miatt ütik Magyarországot

Németországban a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív lap, Svájcban pedig a Neue Zürcher Zeitung (NZZ) című konzervatív lap a felsőoktatási törvény módosításával kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal, míg Ausztriában a Der Standard című liberális lap a civil szervezetek működését szabályozó előírások tervezett változtatásával kapcsolatban közölt cikket.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan