Vallott az adóhivatal - a kormány lemondott több milliárd forintról
Az első félévben sem állt meg az illetékbevételek csökkenése. A kormányzat a folyamatok láttán korábban már lefaragta az idei illetékbevételi tervet.
Vallott az adóhivatal - a kormány lemondott több milliárd forintról
Az első félévben sem állt meg az illetékbevételek csökkenése. A kormányzat a folyamatok láttán korábban már lefaragta az idei illetékbevételi tervet.
Emelve csökkennek a cégbírósági illetékek
Az uniós csatlakozáskor úgy csökkennek a cégbírósági illetékek, hogy a legtöbb esetben emelkedni fognak, legalábbis erre lehet következtetni a pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslatból. Hiába mérséklődik ugyanis 2-ről 1 százalékra az alaptőkéhez mért illeték, ha annak minimális összege a mostani másfélszeresére nő.
Megegyezés Németországgal a magyar munkavállalók ügyében
Peren kívüli egyezség született a német szövetségi munkaügyi hivatal és a magyar vállalatok között a Németországban dolgozó munkavállalók után fizetett illeték ügyében - jelentette az MTI. Koji László, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke szerint az érintett magyar vállalatok jelentős része soknak tartotta a német szövetségi munkaügyi hivatal által kivetett illeték nagyságát, ezért terelték jogi útra az ügyet. A perben érintett cégek 1993 és 1997 között 100 millió márka illetéket fizettek, amelynek 40 százalékát az egyezség értelmében visszakapják
Elmarad a tervezett létszámemelés a Városházán
A fővárosi önkormányzat sajtóosztályának közleménye szerint az elfogadott kétéves központi költségvetés már betervezett forrásoktól fosztja meg Budapestet, ezért jövőre a számítottnál csak kisebb létszámbővítést tudnak végrehajtani. Egyedül az illetékügyosztályon dolgozók számát emelik, ám azt is csak korlátozott mértékben, ezért a hátralékos ügyek feldolgozásának lassulása miatt illetékbevételektől esik el a főváros. A fővárosi kabinet tegnap tárgyalt a Városháza feladatainak változásaihoz igazodó létszámfejlesztésről. A közlemény szerint a dolgozók számának bővítésére azért van szükség, mert az állam évről évre több kötelező feladatot hárít az önkormányzatokra. A főpolgármesteri hivatalnál összesen 87 új alkalmazott felvételével számoltak, ám a központi költségvetéshez benyújtott egyes kormánypárti módosító indítványok oly mértékben megcsapolták a főváros jövő évi bevételeit, hogy legfeljebb 20 új munkaerő felvételét tudják kigazdálkodni. A forráselvonás mértékéről többféle összeg is elhangzott már az önkormányzat sajtótájékoztatóin: Atkári János főpolgármester-helyettes legutóbb csaknem 15 milliárd forint bevételkiesésről beszélt, a tegnap kiadott közleményben viszont 20 milliárdos forráselvonás szerepel. Az önkormányzat jövő évi folyó bevételei a tervezett 170 milliárd forintról így legalább 155 milliárdra csökkennek. A főváros szerint egyedül az illetékosztályon várható létszámbővítés, ám ez sem elegendő a hátralékos ügyek feldolgozására. Az ügyek egy része elévül, emiatt pedig jelentős illetékbevételtől esik el az önkormányzat. (NAPI)
Kevesebb illetéket fizet a jövőben a kisiparos örököse
Az egyéni vállalkozó örököse - vagy az, akinek a működéshez szükséges vagyonát ajándékozta - kevesebb illetéket fog fizetni, várhatóan ez év nyarától. Ennek azonban az a feltétele, hogy az örökös vagy a megajándékozott folytassa a vállalkozást. Ezt a javaslatot is beszerkesztette a kormány a pénzügyi törvényeket módosító csomagba.