Megint izzadhatunk, visszatér a kánikula
A hét elején még felhősebb lesz az ég, lehetnek záporok, zivatarok, de fokozatosan egyre naposabb és melegebb idő jön, a hét végére akár 36 fokot is mérhetünk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
Megint izzadhatunk, visszatér a kánikula
A hét elején még felhősebb lesz az ég, lehetnek záporok, zivatarok, de fokozatosan egyre naposabb és melegebb idő jön, a hét végére akár 36 fokot is mérhetünk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
50 éve nem látott hőség tombol a sarkkörön
Szokatlan hőhullám söpört végig Észak-Európán, a skandináv államokon. Ott a megszokott időjárás nyáron 15-25 fok között szokott alakulni, most azonban több egymást követő napon is 30-32 fokot mérnek.
Kiadták a narancs riasztást: jégeső és felhőszakadás jön
Hevesebb zivatarok veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Vas és Zala vármegye egyes járásaira a HungaroMet Zrt. szombaton.
Olyan idő lesz a hétvégén, hogy a fejünk is belefájdul
Ilyenkor augusztusban készülünk leginkább a kánikulára, de ma és holnap inkább csak jó meleg lesz, tarkítva záporokkal zivatarokkal. Az érkező hideg- és melegfront egyaránt megterhelhetik szervezetünket. Mutatjuk, milyen panaszok lehetnek.
Ha újra itt a nyár…visszatér a hőség Magyarországra
A jövő hét második felétől napközben a 35 Celsius fokot is meghaladhatja a hőmérséklet.